1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Бибер привремено ја прекинува светската турнеја поради болест

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Американскиот пејач Џастин Бибер објави дека паузира и привремено ја прекинува својата веќе одложена „Justice World Tour“ поради здравствени проблеми.

Музичарот на Инстаграм напиша дека шесте емисии во живо што ги направил откако претходно оваа година му бил дијагностициран синдромот Ремзи Хант, „зеле данок“.

„Минатиот викенд настапив на музичкиот фестивал Rock In Rio и им дадов се од себе на луѓето во Бразил“, напиша Бибер, додавајќи дека „исцрпеноста го нокаутираше“.По консултациите со неговите лекари, членовите на семејството и тимот, пејачот ги извести фановите дека неговото здравје е приоритет пред турнејата.

„Сега ќе се одморам од турнеите. Ќе бидам добро, но ми треба време да се одморам и оздравам“, напиша тој.

Тој им се заблагодари на своите фанови за поддршката и молитвите, порачувајќи им – „Ве сакам сите многу!“

Турнејата на Бибер веќе беше одложена на почетокот на оваа година, откако пејачот и членовите на неговиот тим беа позитивни на Ковид-19, што предизвика светската турнеја конечно да започне во март.
До март 2023 година има закажани 70 концерти во Јужна Америка, Азија, Австралија, Нов Зеланд и Европа.

Пејачот не објави кога би можел да се врати на сцената, а неговите публицисти се уште не одговориле на барањата на новинарите да објават детали.

Во април, канадскиот пејач откри дека му бил дијагностициран синдромот Рамзи Хант, кој се карактеризира со парализа на едната страна од лицето.

Поради опоравувањето, тој беше принуден да ги откаже настапите до понатамошно известување. Потоа на Инстаграм објави видео на кое се гледа дека едната страна од лицето му е парализирана, но на обожавателите им порача дека само му треба време да се опорави.

На 13-годишна возраст, Бибер стана поп ѕвезда со серија песни, од кои некои му донесоа светска слава.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img