Бес на брат му: Ако загуби од јутјубер, не се враќај

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Познатите личности кои се пробуваат во боксерскиот ринг во последните години се повеќе се застапени во светските медиуми. Без сомнение, американскиот медиумски лик Џејк Пол предничи во овој поглед. Момчето од Минеаполис, кое се прослави како Јутјубер, зад себе има веќе шест професионални борби, а очигледно следен ривал ќе му биде Томи Фјури, полубратот на светската суперѕвезда Тајсон Фјури.

Нивниот натпревар би требало да се одигра на 25 февруари на локација на Блискиот Исток, иако се уште нема официјална потврда.

За тој дуел се огласи и Тајсон Фјури.

„Ќе биде интересно и очекувам Томи да го нокаутира. Ако не го направи тоа, не мора ни да се врати од Саудиска Арабија“, изјави „Кралот на циганите“.

Томи и Тајсон се синови на Џон Фјури, но имаат различни мајки – мајката на Томи е од Маурициус, а тој е 11 години помлад од актуелниот светски шампион во тешка категорија.

Томи Фјури има осум професионални настапи и исто толку победи, а досега се натпреваруваше во полутешка категорија и крузер категорија. Во британските медиуми е познат и како учесник во реално шоу.

Џејк Пол досега шест пати бил во професионален ринг – ги победил Јутјуберот по име „АнЕсон Гиб“, поранешниот НБА кошаркар Нат Робинсон, како и поранешните ММА борци Бен Аскрен, Тајрон Вудли и Андерсон Силва. Секоја од тие тепачки привлече големо медиумско внимание и му донесе голем профит на секој од актерите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img