8.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Бензинската пумпа по грешка продавала гориво за едно евро, предизвикувајќи огромни гужви

НАЈЧИТАНО

Бензинска пумпа во германскиот град Геролцхофен во сојузната покраина Баварија случајно продавала гориво по цена нешто повисока од едно евро за литар.

Според медиумите, Супер плус на таа бензинска пумпа чинел 1.029 евра за литар. Евтиното гориво резултираше со општа брзање во вторникот попладне.

Резервоарот од 3.000 литри беше празен доцна во ноќта“, вели закупецот на бензинската пумпа.

Во средата наутро литар бензин Супер плус повторно чинеше 2.099 евра, пишуваат германските медиуми.

Како што соопшти во средата операторот на бензинската пумпа, погрешна цена настанала поради грешка на вработен при внесување на цените. Во 21.41 часот резервоарот бил празен.

Од бензинската пумпа се уште не можам да кажам колку литри гориво се продадени по поевтина цена. Сега работата е регистрирана како „несакана промотивна распродажба“ и тие не држат никаков гнев кон возачите кои евтино ги наполниле цистерните, пренесува Fenix ​​Magazine.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО