Бензема останува во Реал

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Освојувачот на „Златната топка” за минатата сезона Карим Бензема одлучи да го продолжи договорот со Реал Мадрид до јуни 2024 година, јавија денеска повеќе шпански и француски медиуми.

Францускиот 35-годишен напаѓач има право да преговара со други клубови, бидејќи влезе во последните шест месеци од договорот со Реал, кој му истекува на крајот на оваа сезона.
Медиумите наведуваат дека Бензема добил понуда од саудискиот клуб Ал Наср, за која детали не се познати, но истакнал дека не сака да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија.

Бензема е дел од Реал од 2009 година и за мадридскиот клуб досега одигра 621 натпревари на кои постигна 334 голови, додавајќи и 160 асистенции.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img