3.3 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Белгиецот не размислува да го напушти Реал

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Еден Азар би можел да се врати во Премиер лигата. Според „Foot Mercato“, за Белгиецот се заинтересирани Арсенал и Њукасл.

Претставници на Арсенал веќе стапиле во контакт со фудбалерот за евентуален трансфер.

Сепак, самиот 31-годишен играч од средниот ред не сака да го напушти Реал Мадрид и има намера да се бори за место во тимот следната сезона.

Реал е отворен за продажба на фудбалерот.

Азар е во Реал Мадрид од 2019 година. Пред тоа со Челзи одигра седум сезони во Премиер лигата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img