9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Бајден повеќе нема симптоми на ковид-19

НАЈЧИТАНО

Американскиот претседател Џо Бајден нема речиси никакви симптоми на ковид-19, откако беше позитивен минатата недела, соопшти денеска неговиот лекар.

– Во овој момент, симптомите се затнат нос и минимална болка во грло – рече лекарот на Бајден, д-р Кевин О’Конор, во соопштение од Белата куќа.

Во текот на викендот, болките во телото и кашлицата се намалија, а претседателот немаше потешкотии со дишењето, додаде докторот.

Тој повтори дека белите дробови на претседателот Бајден се во ред и дека добро реагира на пропишаната терапија.

Бајден во четвртокот беше позитивен на ковид-19.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО