9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Барселона во криза, стадионот ќе го изнајмува за свадби

НАЈЧИТАНО

Барселона се наоѓа во сериозна финансиска криза, па бара начин како да го врати долгот кој е над милијарда евра.

Една од можностите е да играте 60-минутен фудбал на стадионот „Камп Ноу“, а цената по играч изнесува околу 300 евра.

Исто така, може да се организираат и венчавки, па ценовникот е од 1.600 евра до 13.500 евра во зависност од гостите.

Шпанските медиуми пишуваат дека Каталонците имаат долг од една милијарда евра, а еден од начините кој клубот го користи за да заработи дополнителна сума на пари е изнајмување на легендарниот стадион „Камп Ноу“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО