5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Бали бег доби уште еден син

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Еден од најубавите турски парови Бурак Озџивит и Фахрие Евџен станаа родители по вторпат.

Сопругата на популарниот Бали Бег се породи и на свет донесе момче по име Керем.

Радосните вести осамнаа на турските портали, а како што пишуваат тамошните медиуми, убавата Фахрие се породила на 18 јануари.

 

Фоторепортерите дури и ги пречекаа кога среќните родители излегуваа од болницата каде што се породи Фахрие.

Да потсетиме, Бурак и Фахрие се во брак пет години, во кои го добија синот Каран, а на почетокот на јули 2022 година објавија дека нивниот наследник ќе им биде постар брат.

 

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Имунолог: Зголемен бројот на заболени од грип, препорачувам вакцинација

Имунологот Милош Марковиќ од Институтот за микробиологија и имунологија на Медицинскиот факултет во Белград посочи дека бројот на заболени од грип во Србија е...

Со остра реакција го предупреди западот, нивниот потег нема да остане без одговор

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека обидот на Западот да го конфискува рускиот имот нема да остане без...

Косово постави шест услови за формирање на ЗСО

Премиерот на Приштина, Албин Курти, денеска на седницата на Собранието во Приштина презентираше шест услови за формирање на Заедницата на српски општини (ЗСО), пренесува...
spot_img
spot_img
spot_img