2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Ацикличната Кристина Крлевска Деспотовска,Леват Нагузич удрија на Грдаски пазар Охрид, нека пропадне после ациклична Деспотовска ,Потоп!!!

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ново популистичко глупаво соопштение до јавноста и овој пат во режија на ацикличната плавуша Кристина Крлеска Деспотовска и повторно истото лиферувано преку порталчето на Леват Нагузич!!

Но наместо да застане пред камерата на Нагузич ацикличната Деспотовска ,која патем до пред една година беше директорка на ЈП Градски Пазар Охрид , улогата на цикличен „кловн“ му ја препушта на некој си Јован Крлев , ново назначен портпарол од ергелата на ацикличната Деспотовска , и повторно лов во матно!!

Тема на ацикличната Деспотовска пре конференција било зголемување на цените за тезгарина на ЈП Градски Пазар – Охрид, и замислите за ацикличната Деспотовска било против нардна одлука ,секако во време кога ацикличната Деспотовска додека беше диекторка на ЈП Градски Пазар Охрид се поднови со неколку деловни објекти ,од кој дел од деловни објекти се и во самиот градски пазар!?

Додека ацикличната Деспотовска ужива во пушење на цигари пред вратите на ЈП Охридски Комуналец ,цената на електричната енергија од кога таа беше директорка до денес зголемена е за фантастични 200%,цените на земјоделските култури кој с епродаваат на пазарот зголемени се за 300%,но затоа ацикличната Деспотовска заговара поевтинување на тезгарината и другите услуги на ЈП Градски пазар или исто онака како таа ги даваше од ракав бесплатно тезгите на еден нејзин коалициски пратнер од ред сите топтан за тој потоа да ги резидава , нормално по 10 пати поскапи цени од колу тогаш ги наплајкаше ЈП Градски пазар од партнерот на Деспотовска!!!

Романтичната ациклична плавуша ,која деновиве треба да постане Директор на централен Регистар во Охрид ,но и да биде дел од пратеничката листа на СДСМ во 5-та изборна единица на добитно 2-ро место,само ја покажува глупоста на ацикличната плавуша деспотовска , нејзиниот крајно глупав и криминален ментален склоп,за што еден ден сакала таа или не ќе одговара.

Сашо Денесовски

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...

Руски „Искандер“ ги уништи сите, но светилиштето остана недопрено!

На социјалните мрежи се појави видео на кое наводно се гледа уништување на украински борбени возила и опрема во близина на Изјум. Наводно, Украинците паркирале...

Исфрлете ги овие намирници и заменете ги со други

Решивте да почнете да живеете поздраво и првиот чекор кон ново поглавје беше промената на вашето мени. Сепак, некои од намирниците за кои верувавме...
spot_img
spot_img
spot_img