4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Ахмети порача дека Македонија не е Украина и дека Европа не е Русија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, напиша статус на Фејсбук во кој посочи дека Македонија не е Украина и дека Европа не е Русија за да излезе лидерот на опозицијата со зелена маица сакајќи да биде Зеленски од „Али Експрес“.

„Северна Македонија не е Украина и Европа не е Русија за да оди на протести опозицискиот лидер во зелена кошула како Зеленски од Али Експрес. И како што се очекуваше, регресивните сили кои служат на странски агенди пропаднаа и граѓаните не ги поддржаа. Денес преовладуваат европска Македонија и прогресивните сили во државата, денес преовладуваше соживотот, иднината и надежта. Честитки до граѓаните, честитки за државата. Враќање назад нема“, напиша Ахмети на Фејсбук.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Украинските функционери добија забрана за одмор во странство

Украинската влада им забрани на своите високи функционери и пратеници, вклучително и на нивните сопруги, да одат на одмор во странство за време на...

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...
spot_img
spot_img
spot_img