4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Ахмети вели дека никој не го видел да плаче

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Пред неколку дена првиот вицепремиер и функционер на ДУИ, Артан Груби објави видео од лидерот Али Ахмети, како видно расположен пее со цигара в рака шетајќи во својот кабинет.

Ахмети синоќа по лидерската средба во Тирана, на прашањето дали неговото видео е злоупотребено, одговори:

– Доброто е што никогаш ме немате видено да плачам, туку само да пеам и во униформа – рече Ахмети, објави ТВ 21.

Пораките проследени со песни преку видеа не завршуваат со песната што ја пееше Ахмети во неговиот кабинет. Артан Груби денеска на „ТикТок“ сподели снимки од вчерашната прошетка во Тирана со првиот човек на интегративците, одејќи на средбата на албанските лидери, а во позадина на видеото, Груби ја  поставил  песната „Гиганти“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Елитната нуклеарна подморница ја „крпеле“ со секундарен лепак!

На британска нуклеарна подморница, која се ремонтира веќе седум години, пронајдени се завртки закачени со суперлепак. Тоа откритие сериозно го „збеснa“ шефот на британското Министерство...

Постојат многу начини на кои пиеме кафе и тие зависат од нашиот личен избор, вкус, моментално расположение, време од денот…

Постојат многу начини на кои пиеме кафе и тие зависат од нашиот личен избор, вкус, моментално расположение, време од денот… Во него ставаме разни додатоци...

Уставниот суд реши да не поведе постапка по поднесок од пратеникот Антонијо Милошоски

Уставниот суд реши да не поведе постапка по поднесок од пратеникот Антонијо Милошоски, откако утврди дека не се исполнети процесните претпоставки од одредбите на...
spot_img
spot_img
spot_img