2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Астролозите не советуваат овие датуми за свадби во 2023 година

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Планирате свадба оваа година? При изборот на најсоодветен датум, астрологија или планети.

Обрнете внимание на Меркур, Венера и Месечината
Во принцип, најдобро е да избегнувате датуми кога Меркур или Венера се ретроградни.

Ретроградниот Меркур може да предизвика проблеми во комуникацијата, организацијата, технологијата, а во исто време може да придонесе и за компликации на меден месец. Времето на ретрограден Меркур исто така не е време за потпишување важни документи и договори.

Овогодинешниот прв период на ретрограден Меркур веќе заврши, а оваа година имаме уште 3 периоди во кои е добро да се избегне бракот. Ова се следните периоди:

21-15 април. мај
23-15 август. септември
13-2 декември. јануари 2024 година
Ретроградната Венера, исто така, може да доведе до одредена конфузија во областа на чувствата што ги имаме за нашите најблиски. Оваа година Венера ќе биде ретроградна помеѓу 22 јули и 4 септември.

При изборот на датум, добро е да се земе предвид и месечината. Одлична можност за брак е несомнено младоста, која претставува надеж и нови почетоци.

Еве неколку датуми кои според астрологот се одлични за брак.

28 јануари
Што е со зимска свадба? Последната сабота во јануари е особено идеална за ова. Венера е во знакот на креативна Водолија, додека Јупитер, планетата на изобилството, е во страсниот Овен. Заедно, двете планети создаваат пријатна енергија која ни носи дополнителна самодоверба, дарежливост и желба за нови потези во животот. Совршено за свадба.

18 февруари
Февруари е исклучително романтичен месец сам по себе, а 18 февруари е идеален и за свадба. Венера и Плутон создаваат совршена хармонија непосредно пред Младата Месечина, нудејќи ви можност да ја зацврстите и продлабочите врската. Дополнителна предност на овој ден се и Јупитер и Меркур, кои исто така соработуваат и ви овозможуваат полесно да се изразувате и да напредувате во комуникацијата.

21 октомври
Дури и магичниот октомври нуди одлични датуми за свадби. На 21 октомври Јупитер и Венера се во тројка во земните знаци Девица и Бик. Тоа е посебна врска која носи среќа, леснотија, оптимизам, хармонија, синхроничност и потенцијал за позитивни промени.

На овој ден Јупитер и Венера ќе направат да се чувствувате исклучително самоуверени, а од вас ќе зрачи љубов.

Генерално, пролетта е најпрепорачливо време за свадби оваа година.

Адаптирано од: stylecaster.com

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...
spot_img
spot_img
spot_img