2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Арсовска вели дека Мицкоски само „сече ленти и отвора чешми“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Актуелната градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска од говорницата на денешната вонредна советничка седница, пак го спомнуваше, како што го нарече шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски и рече дека само се шетал и отворал чешми и тротоари со вмровските градоначалници.

– Нема да ви го шетам шпицниот градоначалник, кој секој ден сече ленти за отворање на чешми. Ако сакал да биде градоначалник, што не се кандидирал? Вашиот директор Игор Јанушев (директор на ЈСП во времето на власта на ВМРО-ДПМНЕ – н. з.), еве го овде на слика, склучил штетен договор со Маратон со кој, за да бидат налепени автобусите со реклами ЈСП добива 7.000 денари, а фирмата 2.000 евра. Такви штетни договори вашите луѓе склучувале и директно сте одговорни за загубите на ЈСП – рече Арсовска.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Муса Џафери: Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети. Тој заедно со другите министри треба да се појави...

Грчката морнарица сѐ уште го бара пилотот од урнатиот Ф-4

Потрагата по пилотот на авионот Ф-4 фантом на грчката воена морнарица што вчера се урна во Јонското море, траеше во текот на ноќта, а...

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари го прими амбасадорот на Обединетото Кралство, Метју Лосон

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска во неговиот кабинет го пречека британскиот амбасадор во Скопје, Метју Лосон. „Му се заблагодарив на амбасадорот Лосон за...
spot_img
spot_img
spot_img