More

  Арон Картер пред смртта ја ставил својата куќа на продажба

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Арон Картер во саботата беше пронајден мртов во када во неговиот дом во Ланкастер, Калифорнија, кој го навел на продажба само еден месец пред неговата смрт.

  Картер тогаш на својот твитер-профил ја објави веста за продажбата на куќата и напиша дека е подготвен за „ново поглавје“ на друго место.

  „Ја продавам својата втора куќа. Пазарот на недвижности ми одеше од рака“, напишал Картер минатата сабота.

  „Подготвен сум за ново поглавје во мојот трет дом, каде што имам намера да останам и да изградам прекрасен живот со моето семејство“, продолжи тој.

  „Оваа година беше супер тешка, но научив толку многу. Ви благодарам на сите за поддршката“, завршил тој.

  За смртта на Картер се огласи неговото семејство, вклучително и неговиот брат, пејачот на „Бекстрит бојс“ Ник Картер, кој рече дека е „скршено срце“.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img