3.3 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Арнолд Шварценегер уживаше на Октоберфест со синовите во „Ирхарица“

НАЈЧИТАНО

Австриско-американската ѕвезда Арнолд Шварценегер е еден од најредовните посетители на Октоберфест во Минхен, каде пивото тече во потоци и сите се забавуваат слушајќи бучна народна музика. Оваа година 75-годишниот актер во Минхен ги донесе својата 30 години помлада партнерка Хедер Милиган и згодните синови Патрик и Кристофер.

Арнолд Шварценегер е еден од најнеуништливите познати личности кој и покрај стареењето не дозволува забавниот живот во друштво на најблиските да му го одземе. Така, по две години од епидемијата, тој едвај чекаше додека пред неколку дена конечно повторно започна големата забава на Октоберфест во Минхен. Ова е време кога Арнолд повторно ги чувствува своите австриски корени, ги носи типичните кожени панталони и многу наздравува со пиво. Овој пат со себе на забавата ја зеде и својата многу помлада партнерка Хедер, која облече сино дрендл и се вртеше на подиумот како роден Австриец или Германец.

Патрик и Кристофер Шварценегер, кои секогаш уживаат во друштвото на нивниот забавен татко, изгледаа многу згодно во типична австриска машка облека – тесни кожени панталони со фластери. 29-годишниот Патрик на забавата носел светло сина кошула со копчиња и зелени шорцеви, додека пет години помладиот Кристофер носел розова карирана кошула и соодветни шорцеви. Друштвото многу се забавуваше, сите пееја многу, Арнолд вредно се сликаше со сите фанови, па вечерта беше навистина совршена.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО