2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Арнолд Шварценегер се појави на социјалните мрежи и испрати порака до руските војници

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Актерот и поранешен гувернер на Калифорнија Арнолд Шварценегер се појави на социјалните мрежи и испрати порака до руските војници.

„Го сакам рускиот народ. Затоа треба и да ви ја кажам вистината. Ве молам, погледнете го ова и споделете понатаму“, напиша на Твитер поранешниот гувернер на Калифорнија, актер и „терминатор“ Арнолд Шварценегер. Во деветминутното видео тој ја раскажа својата историја со Русија и колку силата и волјата на рускиот народ го инспирирале.

Во видеото, тој сакаше да ги инспирира руските војници да ги разберат вистинските околности поврзани со војната со Украина.

– За руските војници кои го слушаат ова, веќе доволно ја знаете вистината за која зборував. Сето тоа и самите сте го виделе со свои очи. Ова не е војна за одбрана на Русија, ова е лажна војна – рекол Арнолд и додал:

„Вашите животи, вашите екстремитети, вашата иднина, сè се жртвува во оваа бесмислена војна која ја осуди целиот свет.“

Тој директно му се обрати и на рускиот претседател Владимир Путин.

– Вие ја започнавте оваа војна. Вие ја водите оваа војна. Вие можете и да ја спречите – истакна тој.

 

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img