2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023

Апасиев соопшти дека неговата партија собрала 750 потписи за покренување задолжителен и дополнителен референдум на државно ниво

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Претседателот на „Левица” Димитар Апасиев денеска соопшти дека неговата партија собрала 750 потписи за покренување задолжителен и дополнителен референдум на државно ниво кои денеска ќе ги предаде во собраниската архива.

– Ние не очекуваме опструкции. Доколку спикерот Талат Џафери се осмели да глуми уставен судија ќе почнеме со целосна блокада на Собранието, рече Апасиев.

Тој верува дека ќе има координација со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и нагласи дека очекуваат да бидат сериозно сфатени како опозиција.

– Се надеваме во добра волја да помине оваа референдумска иницијатива – рече Апасиев.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Поправајќи ја канализацијата, откриле древна статуа на Херкул

При поправка на канализацијата под парк во Рим, пронајдена е античка римска статуа на Херкул, која најверојатно датира од времето на Римската Империја (27...

Муса Џафери: Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Артан Груби ја узурпира партијата и само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети. Тој заедно со другите министри треба да се појави...

Грчката морнарица сѐ уште го бара пилотот од урнатиот Ф-4

Потрагата по пилотот на авионот Ф-4 фантом на грчката воена морнарица што вчера се урна во Јонското море, траеше во текот на ноќта, а...
spot_img
spot_img
spot_img