АО: Крај за Зверев и Фриц

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Изненадувањата продолжуваат на Австралија Опен.

По подолга пауза Александар Зверев го доби мечот од првото коло во пет сета, но не можеше да оди подалеку од второто коло. Американецот Ммох, кој во главната ждрепка влезе како „среќен губитник“, го совлада олимпискиот шампион со 6:7, 6:4, 6:3, 6:2.

Продолжува да ја чисти долната половина од ждрепката од фаворитите. Осмиот носител Тејлор Фриц по голема борба мораше да му подаде рака на Австралиецот Попирин, кој славеше по пет сета 6:7, 7:6, 6:4, 6:7, 6:2.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img