Антон Вокс, загина на 25-годишна возраст во поморска несреќа во Мајами

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

 Дефанзивецот на американскиот фудбалски прволигаш Шарлот, Антон Вокс, загина на 25-годишна возраст во поморска несреќа во Мајами, соопшти неговиот клуб.

Вокс настрадал вчера во судир на два чамци во водите пред стадион во Мајами.

Весникот „Мајами Хералд” објави дека Вокс бил пронајден во бесознание и веднаш бил пренесен во болница, каде му била пружена помош, но не успеал да преживее.

-Антон ги направи луѓето околу себе подобри во сите области на животот. На многумина ќе им недостасува, а нашите мисли и молитви се со семејството на Антон во овој тежок момент – рече сопственикот на Шарлот, Дејвид Тепер.

Вокс кариерата ја почна во Тотенхем, а потоа настапуваше и за Атланта и Портсмут.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img