0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Андреа Коевска ја заврши промотивна турнејата на која ја промовира песната „Circles“ со која ќе настапи во Торино, Италија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Македонската претставничка на Евровизија Андреа Коевска, ја заврши промотивна турнејата на која ја промовира песната „Circles“ со која ќе настапи во Торино, Италија.

Андреа беше дел од забавата одржана во Мадрид, Шпанија, во „Sala La Riviera“.

„Ова е моето семејство“, напиша Андреа до групната фотографија од евровизиските претставници.

Андреа изненади со стајлингот. Таа на виолетовиот тепих се појави во целосно црн стајлинг со плисирано миди здолниште и маичка – топ.

 

Андреа имала моќен настап, а по изведбаата на „Circles“, добила прекрасни реакции од публиката.

Да потсетиме, првата евровизиска полуфинална вечер ќе се одржи на 10 мај, втората на 12 мај, а финалето на 14 мај.

Андреа ќе се претстави во текот на втората полуфинална вечер под реден број 11, а како придружни вокали ќе настапат и Ана Петановска и Рената Кралевска.

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот

Веста за избодената д-р Елвира Којиќ, психијатар во Вировитица во Хрватска одекна во регионот. Докторката во саботата попладне била нападната во нејзината приватна ординација...

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...
spot_img
spot_img
spot_img