8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Англичаните откриле каде се „скрил“ Роман Абрамович

НАЈЧИТАНО

Рускиот милијардер Роман Абрамович се крие од очите на јавноста откако британските власти му го замрзнаа целиот имот.Роман Абрамович поминува тешки денови во своевидна изолација. Откако британските власти му го замрзнаа целиот имот и му забранија да управува со неговата омилена „играчка“ во лондонски Челзи, рускиот милијардер се обидува да спаси што може да се спаси.

Ако се прашувавте што прави Абрамович и каде е, британски Скај открива дека сопственикот на Челзи последните денови е во Тел Авив, инаку има и израелски пасош. Меѓутоа, бидејќи Израелците нема да ги игнорираат светските санкции против руските олигарси, Абрамович се упати кон Истанбул, а подоцна и во Москва.

Вредноста на имотот конфискуван на Абрамовиќ е над 3,5 милијарди евра.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО