2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Ана Рош и Урбан Стојан ги открија деталите од свршувачката и плановите за венчавката

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Љубовната приказна на Ана Рош и Урбан Стојана се одвива навистина брзо, а сега се знае и кога ќе се венчаат.

Во интервју за Недело ста, врвниот кулинарски мајстор Ана Рош и нејзиниот избраник Урбан Стојан зборуваа за нивната љубовна приказна. Навистина брзо се разви, самата Ана на Инстаграм откри дека „се заљубила за секунди“. А од тоа прво објавување на групна фотографија на споменатата социјална мрежа, изгледа дека двојката е неразделна. Така, во реалноста не беше ни изненадување што не криеше ништо ниту за веста за свршувачката. А како испадна сето тоа и каде Урбан ѝ го постави на Ана тоа исклучително важно прашање?

Како што изјави Урбан за Недело, таа пред тоа веќе некако се договорила со Ана, дека ќе се венчаат, но не бил толку јасен ниту договорот дека ќе се свршат пред тоа. Кога Ана го поканила да го посети нејзиниот син Свит, кој студира во Торино, Урбан видел можност за изненадување.

Тој преку помошникот на Ана го известил омилениот ресторан на Ана, Лидо 84 покрај езерото Гарда, за своите планови, а сите таму знаеле што ќе се случи. „Прстенот го оставив во кутијата во автомобилот, за да не ми излегува од фустанот, затоа морав да се протнам низ целиот ресторан, па таа не ме ни виде да одам таму. Ме чекаше во кружната кула со поглед на езерото, свиреа Битлси и донесоа шампањ. „Дали си среќна?“ ја прашав. И што рече таа? Дека има се што му треба, особено јас и дека не греши во ангажманите. Во меѓувреме веќе се откажав. ‘Што правиш?! Станува! Стани!“, рече таа, а јас застанав. Кога дознала дека тоа навистина се случува, прво одговорила: „Можно е!“ – опишал Урбан за Недело.

Во меѓувреме, Ана повтори дека се прашувала речиси веднаш штом ја запознала Урбана, но „тој човек некогаш побарал состанок“.

Сега пред себе имаат порок, а тоа ќе биде новогодишната ноќ. Тогаш Ана ќе има 50 години, па во ист ден ќе слават два убави настани. На списокот има повеќе од 400 гости, храната ќе биде уличен стил, додека добра музика ќе дава и Владо Креслин.

Идните сопружници имаат наредба да најдат заеднички дом. Како што изјавила за Недело, сака дом со камин, дрвен под и голема тераса со поглед на нешто убаво. „И доволно простор за сите четири деца. Топол дом, каде што ја затворате вратата и го пуштате целиот стрес на денот и животот таму. Па, нема да работи без добро вино и голема оставата, чајната кујна“, додаде Урбан.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Исфрлете ги овие намирници и заменете ги со други

Решивте да почнете да живеете поздраво и првиот чекор кон ново поглавје беше промената на вашето мени. Сепак, некои од намирниците за кои верувавме...

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...
spot_img
spot_img
spot_img