27.9 C
Ohrid
Tuesday, August 16, 2022

Ана де Армас го напушти Л.А поради врската со Бен Афлек

НАЈЧИТАНО

Ана де Армас побегна од Лос Анџелес поради несакано внимание на нејзиниот приватен живот.34-годишната актерка првпат била романтично поврзана со Бен Афлек кога биле фатени на патување во нејзината родна Куба. Тие често беа видени заедно, бидејќи и двајцата беа ставени во карантин во Лос Анџелес за време на пандемијата. Ѕвездата ја потврди нивната врска во тоа време на Инстаграм кога сподели заеднички фотографии за нејзиниот роденден. Недолго по објавата, извор откри за People дека тие двајца се разделиле, додавајќи дека Ана де Армас повеќе не сака да живее во Лос Анџелес по нивното разделување.

Говорејќи за августовското издание на магазинот Elle, таа го опиша вниманието што им се посвети на нивната врска во тоа време како застрашувачко и рече дека тоа влијаело на нејзината одлука повеќе да не живее во Лос Анџелес. „Ова е една од причините зошто го напуштив градот“, вели актерката која живеела таму седум години. „Кога поминав низ тоа (сам), си ги потврдив мислите и си реков: Ова не е место каде што треба да бидам. Стана малку премногу. Нема спас. Нема излез… Секогаш има чувство на нешто што го немаш, нешто што недостасува. Тоа е место кое ве држи вознемирени“.

Сега, според списанието, таа живее во Њујорк со нејзиниот партнер Пол Букадакис, извршен директор во Тиндер, кого го запознала преку заеднички пријател за време на пандемијата. Таа рече дека овие денови е многу ретко на социјалните мрежи: „Го избришав Твитер пред години. Веќе скоро една година не сум на Инстаграм“.

Бен повторно е во врска со Џенифер Лопез со која неодамна тајно се венчаа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО