2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Американска кошаркарка тргуваше за руски трговец со оружје

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Американската кошаркарска ѕвезда Бритни Гринер била заменета за рускиот дилер на оружје Виктор Бут, објавија американските медиуми во четвртокот.

Гринер беше ослободен во размена на затвореници со Русија и сега е под американски притвор, изјави американски официјален претставник во четвртокот.

Претседателот Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис разговарале со Гринер по телефон, изјави официјалниот претставник, додавајќи дека кошаркарот е во добро расположение.

Во размената е вклучен и поранешниот дилер на оружје Виктор Бут, објави Си-Ен-Ен.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...
spot_img
spot_img
spot_img