17.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Алиша Кис откри детали за платинестиот јубилеј

НАЈЧИТАНО

Алиша Кис сподели видео од зад сцената на Инстаграм додека се подготвува за своето појавување на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата.

Но, таа откри и дека кралицата Елизабета сама ги избрала песните што ги пеела на големиот концерт. „Кога им кажав на моите синови дека самата кралица прашала кои песни да ги пее, тие рекоа дека не треба да ја отфрлам кралицата. Египет додаде дека таквото одбивање би било нелегално“.

Под објавеното видео пејачката напиша: „Епска ноќ по повод јубилејот!! Ја славиме кралицата и сите кралици!“ Кралицата не присуствуваше лично на концертот поради проблеми со подвижноста, а порталот People потврди дека го посетила дома во замокот Виндзор. Алиша Кис откри и дека својот настап го посветила на силните жени и секако го изразила својот ентузијазам за настапот пред Бакингемската палата. „Беше навистина неверојатно, бев воодушевен кога видов каде настапувам, а целиот настап беше проектиран на палатата. Едвај чекав да видам како ќе изгледа и беше лудо“.

Таа пред големиот настап размислуваше како за прв пат ќе свири со 70-член оркестар и колку е тешко да се одлучи што да облече. На крајот таа се одлучи за црн фустан, надополнет со црна наметка украсена со златни детали на двете рамена. За нејзината комбинација, таа рече дека се чувствува многу кралско поради наметката.

Исто така, песната на Empire State of Mind од 2009 година требаше да биде побарана од кралицата, а Алиша исто така смени дел од текстот додека таа пееше Now You’re in London наместо Now You’re in New York. Одлуката да се изведе песната наиде на мешан одзив кај обожавателите, од кои еден на Твитер напиша: „Алиша Кис ја пее Empire State of Mind на јубилејниот концерт. Зошто? „И некој друг напиша: „Зошто Алиша Кис ја пее Empire State of Mind кога е во Лондон, тоа навистина не одговара на приликата“.

Покрај неа на концертот настапија и многу други ѕвезди, меѓу кои и Квин, Дијана Рос и Елтон Џон.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО