7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022

Александар Трајковски во 92-ра минута ја реши дилемата

НАЈЧИТАНО

Македонија победи против Италија во баражот на светското првенство. Голот вреден злато на Александар Трајковски пристигна во 92-рата минута од продолжението, по мачни 90 минути. На чекор сме од пласман во финалето, каде ќе се пресметаме со Португалија.

Грми стадионот „Ренцо Барбера“!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО