3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Акција за кабаст отпад во с.Пештани (30.03.2022год.-среда)

spot_img
spot_img
spot_img

  Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид  на ден 30.03.2022 год.(среда) ќе организира акција за подигнување кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) во с.Пештани.

- Advertisement -

Жителите од ова село ќе имаат можност кабастиот отпад уредно да го депонираат на пристапни локации, најкасно до 07.00 часот на 30.03.2022 година  и претходно локацијата да ја пријават на дежурниот телефон 075-495-428, секој ден во неделата во периодот 07.00 часот-21.00 часот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img