14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Актерот Ричард Гир на гала вечера во сенка на 33 години помлада жена

НАЈЧИТАНО

Иако Ричард Гир веќе има угледни 72 години, сепак привлекува внимание како и пред неколку децении, бидејќи има неодолива харизма. Поточно, тој се чувствува многу млад и среќен во друштво на својата 39-годишна сопруга Алехандра Силва, која ги роди неговите два сина, а пред неколку дена го засени својот славен сопруг на гала вечерата во прекрасно црвено фустан.

Ѕвездата Ричард Гир не се појавува во јавноста последните неколку години, па пред неколку дена неговата сопруга, поранешна бразилска новинарка, присуствуваше на свечен настан во Марбела. Актерот беше облечен во црн смокинг, додека Алехандра ги воодушеви сите во долг фустан со руменило со бели возбудувани, а нејзината елеганција ја зголеми руменило-розова сјајна чанта. Двојката е во брак четири години, по долга врска – таа живеела во Шпанија, тој во САД – па таа конечно се вселила заедно. Меѓу сопружниците има 33 години разлика во години, што не им изгледа голем проблем, бидејќи имаат толку многу заеднички работи што никогаш не им е досадно, особено сега кога имаат мали деца.

Ричард има 22-годишен син Хомер од бракот со Кери Лоуел, кој имал голема среќа да ја наследи убавината на мајка му и татковиот шарм. Младиот Гир го добил името по таткото на Ричард, Хомер, а го има и тибетското име Џигме. И иако и двајцата негови родители се познати, сепак неговиот татко е суперѕвезда, Хомер никогаш не пораснал во очите на јавноста и имал сосема нормално детство. Неговата мајка Кери ја прекинала кариерата и целосно му се посветила на синот, бидејќи била убедена дека Хомер заслужува нормално воспитување. Младиот човек живее во Њујорк, но малку се зборува за неговиот живот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО