17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Актерот Вил Смит го прекина молкот по кобната вечера

НАЈЧИТАНО

Актерот Вил Смит конечно проговори за инцидентот на Оскарите, кој засекогаш ја одбележа неговата богата филмска кариера. Видно емотивен, тој ги објасни причините за своите постапки и им се извини на сите што ги повредил. “Јас сум само човек. Порачував погрешно и сега се трудам да не размислувам за себе на негативен начин”, рекол меѓу другото.

По три месеци молк и целосно повлекување од јавниот живот, кои актерот Вил Смит ги помина, меѓу другото, и во Индија, каде своето време го посвети на потрагата по духовност, практикување јога и медитација, тој конечно проговори за инцидентот на Оскарот. церемонија на доделување. Во петминутниот клип, кој Смит го објави на својот канал на Јутјуб, тој се осврна на сите итни прашања што се појавија по поделбата. Пред сè, американскиот актер се осврна на фактот дека дури и јавно му се извини на комичарот Крис Рок за време на неговиот говор за благодарност по добивањето на Оскар за најдобар актер. Смит, иако силно емотивен, не му се извини директно на Рок на мартовската поделба.Смит сега призна дека бил отсутен во тој момент и дека било, како што рече, целосно магливо. „По поделбата стапив во контакт со Крис. „Добив порака дека Крис не е подготвен за разговор и дека ќе стапи во контакт со мене“, објасни тој. Смит ја искористи оваа прилика да му се извини на својот сопружник. „Моето однесување на доделувањето на наградите беше неприфатливо и јас сум тука, кој е подготвен да разговараме“, додаде тој. Во продолжение актерот се извини и на мајката на Крис, на неговиот тим и на неговиот помлад брат Тони Рок, со кои, според Смит, имал одлучна врска, која веројатно е непоправлива.

Во врска со тоа, актерот нагласи дека последните месеци ги поминал во преживување на инцидентот и разбирање на неговите постапки и сложеноста на „тажниот“ момент. „Ниту еден дел од мене не мисли дека мојот пристап во тој момент беше вистинскиот. Мислам дека мојата реакција не беше вистинскиот начин да се справам со чувствата на непочитување и жалење“, признал тој.

Смит: Ме боли психички и физички, тоа што не ги оправдав очекувањата
Во продолжение Смит демантираше дека токму неговата сопруга Џејда Пинкет-Смит го убедила да удри шамар, како што се навестуваше на социјалните мрежи. Таа одлука, како што рече, ја донел сам, која според него се засновала на сопствените искуства и историја, која ја споделува со комичарот Крис Рок. „За жал, немаше никаква врска со тоа. Жал ми е драга. Им се извинувам и на моите деца и на семејството за „треската“ што не нападна“, додаде тој. Смит им се извини и на сите номинирани и наградени и истакна дека е свесен дека ја добил златната статуа затоа што гласале за него. „Срцето ми се кине, затоа што ти ја украдов вечерта и ти го уништив моментот. Знам дека извинување не е доволно“, истакна меѓу другото тој.

Смит на крајот се осврна и на постапките и обвинувањата дека ги разочарал сите на кои долги години им бил пример. Кот во потресен говор истакна дека разочарувањето е негова лична траума, бидејќи го мрази тоа чувство. „Психички и емоционално ме боли тоа што не ги исполнив очекувањата на луѓето. И она што сега се обидувам да го постигнам е дека, и покрај моето длабоко жалење, не се срамам. Јас сум само човек. Нарачав погрешно и сега се трудам да не размислувам за себе на негативен начин. Сакам да кажам дека и покрај шокантната природа на чинот, се надевам дека сум длабоко посветен на темата, дека ќе продолжам да ширам љубов и радост во светот. Ако останете со мене, ви ветувам, повторно ќе бидеме пријатели“, заклучи тој.

Да споменеме дека Смит му удри шлаканица на комичарот Крис Рок на мартовската церемонија за доделување Оскар затоа што се пошегува на сметка на сопругата на Смит. Шегата се однесуваше на избричената глава на актерката, која е резултат на опаѓање на косата поради автоимуна болест – алопеција. Набргу по инцидентот, Смит го доби својот прв Оскар за улогата во филмот „Кралот Ричард“, во кој го толкуваше таткото на тениските легенди, Серена и Венус Вилијамс. Вил Смит се извини за своите постапки, а тоа не беше доволно, бидејќи Американската академија за филмски уметности и науки го осуди на десетгодишна забрана за присуство на најпрестижните филмски награди.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО