Актерката Сузан Сомерс (76) проговори за тајната на убавото стареење

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Американската актерка, пеачка и писателка Сузан Сомерс, најпозната по нејзината улога во серијата „Чекор по чекот“ („Step by Step“) и Компанија од тројца (Three’s Company) во интервју за порталот Прво за жените (firstforwomen.com) што го пренесува  Дејли Мејл ја открива тајната на својата успешна и долготрајна романтична врска со нејзиниот сопруг Алан Хамел.

Во интервјуто Сомерс вели дека со сопругот Алан, со кого е во брак 55 години, меѓусебно „се надополнуваат и се разгалуваат“ во секоја можна прилика. 76-годишната актерка му дава на Хамел она што му „потребно“, а тој пак сака да ѝ носи „навистина добро кафе во кревет за убаво да ѝ почне денот.

– Станува збор за почитување еден со друг и давање на вашиот партнер она што му треба. Тој ми го започнува денот во романтично блаженство, а ние само се трудиме да го продолжиме – објасни таа.

Таа вели дека го одржува сексуалниот живот под „восока температура“Секоја прилика ја користат за „добар секс“, често и повеќе пати во денот. Инаку, Хамел има 86 години. Тој импресивен подвиг е клучот за нивната трајна врска, вели таа.

– Во оваа фаза од животот, повеќето луѓе мислат дека тоа е недостижно. Колку е часот, пладне? Имав секс со него три пати досега денес – бликна таа. Тоа е многу, но Сомерс нема проблем да зборува за тоа колку го сака својот сопруг – пишува авторот на интервјуто.

Добриот секс е веројатно и клучот за Сомерс и Хамел да се чувствуваат силни и здрави во оваа животна доба.

– Стареењето е неверојатно. Стареењето е нешто кон кое треба да се стремите и да се радувате и да го сакате – изјави таа за списанието „Парк“ минатата година.

„Сомерс прави нејзината седма деценија да звучи многу, многу секси“ – заклучува авторот на интервјуто.

На помлади години, во 1980 и 1984 година, Сомерс привлече внимание со своите разголени фотографии кои се појавија на насловната страница на Плејбој. Освен како актерка и фото-модел Сомерс се прослави и со своите книги со совети за самопомош, квалитетно стареење и исхрана, меѓу кои најгомо внимание предизвика книгата „Без стареење: Голата вистина за биоидентичните хормони“. Таа има издадено две автобиографии, четири книги за исхрана и книга поезија.

Сомерс беше критикувана поради нејзините ставови за некои медицински теми, а Протоколот Вајли, за кој таа се залагаше, беше оценет како „научно недокажан и опасен метод“. Нејзината промоција на алтернативни третмани за рак исто така беа критикувани од Американското здружение за борба против ракот.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img