15.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Актерката од филмот „Елвис“ пронајдена мртва во својот дом

НАЈЧИТАНО

Шонка Дукурех, која глумеше во овогодинешниот филм на Елвис Присли, беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во Нешвил, соопшти полицијата.

Актерката, која имаше и музичка кариера во Нешвил, почина на 45-годишна возраст.

Едно од нејзините две деца во четвртокот ја пронашло Дукурех во несвест и отишло да побара помош.

Истрагата е во тек, но од полицијата велат дека не се сомневаат за кривично дело.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО