8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Азески ќе се сретне со претседателите на регионалните комори

НАЈЧИТАНО

Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески, денеска ќе одржи работна средба со претседателите и потпретседателите на Регионалните комори при Стопанската комора.

На средбата, како што соопшти Стопанската комора, согласно видувањата и сознанијата за состојбите во компаниите од регионот кој го претставуваат членките, се очекува претставниците да ги изнесат изградените ставови, предлог мерки или аргументирани забелешки, со цел заедничко постапување по нив.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО