7.9 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Адел сè уште се гледа со богатиот Пол

НАЈЧИТАНО

Познатата британска пејачка Адел сè уште се гледа со спортскиот агент Рич Пол и покрај гласините за раскинување.

Гласините за раскинување се појавија минатата недела кога Пол беше виден на 34-тиот роденден на Адел во Мајами во друштво на неговиот клиент, Леброн Џејмс. Агентот и кошаркарската ѕвезда, кои се долгогодишни пријатели, присуствуваа на заедничка приватна забава, во чест на Формула 1 трката во Мајами. На забавата не присуствуваше повеќекратниот добитник на музичката награда Греми.

Иако љубовниците не го поминаа јубилејот на Адел заедно, тие го прославија неколку дена подоцна, заминувајќи на романтична вечера на ранчот Лонг Медоу во долината Напа.

Неколку неименувани извори потврдиле за American People дека Адел и Пол се уште се заедно. „Адел сè уште се гледа со Рич. И двајцата се многу зафатени. Таа создава во неговата резиденција, а тој е зафатен со своите клиенти. Можете да видите кога можете“, рече еден извор.

Двојката последен пат беа видени заедно на НБА Ол-стар натпревар во февруари. Седеа покрај игралиштето, цело време држејќи се за рака. Претходно истиот месец, Адел и Пол ги поттикнаа гласините за свршувачката кога пејачката носеше џиновски дијамантски прстен на Брит музичките награди. Таа не ја коментираше веста за свршувачката.

Пејачката веќе еднаш беше во брак. Со Сајмон Конецки, таа го има деветгодишниот син Ангел Адкинс.

Пејачката за британскиот Вог зборуваше за својот нов партнер, кој е еден од најуспешните спортски агенти. Таа рече дека неговото доаѓање во нејзиниот живот е нешто неверојатно и дека не се чувствува вознемирена, нервозна или уморна околу него.

Пејачката на социјалните мрежи го прослави својот 34 роденден, објави фотографии од домашниот тревник и додаде: „Каква разлика за една година! Таа продолжи: „Ако времето продолжи да ги лекува и измазнува сите брчки во мојот живот како досега, тогаш едвај чекам да наполнам 60 години! Никогаш не сум бил посреќен! Толку многу лекции, толку многу благослови, за што сум благодарен. Ова е 34-та година и ми се допаѓа!“

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО