20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Австрија се подготвува да ги укине сите мерки против пандемијата

НАЈЧИТАНО

Австриските власти повеќе нема да бараат потврда за вакцинација или заболување од Ковид при влез во земјата, како дел од промената на одредбите што стапуваат на сила во понеделник.

Патниците, исто така, повеќе нема да треба да покажуваат негативен тест за ковид, според новите измени на регулативите на Министерството за здравство од петок.

Теоретски, оние кои доаѓаат во земјата од области каде што постојат варијанти на коронавирус треба да подлежат на одредени услови, но ова правило во моментов не важи за ниту една земја.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО