2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Авион чиј пилот се заканувал дека ќе удри во трговски центар во САД слета

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Пилотот на мал авион се заканувал дека ќе се урне во Волмарт во Мисисипи, соопшти полицијата во саботата, по што продавницата била евакуирана. Со часови кружеше над Тупело и околните области. Полицијата извести дека авионот слетал и дека пилотот е жив, јавуваат локалните медиуми.

Полицискиот оддел во Тупело, Мисисипи, соопшти дека претходно во саботата биле информирани за ситуацијата и директно разговарале со пилотот.

„Со оглед на мобилноста на тој човек, опасната зона е многу поголема, дури и од Тупело“, се вели во соопштението на полицијата на Фејсбук.

Тие додадоа дека Walmart и бензинската пумпа се евакуирани.

Видеата на социјалните мрежи, кои Ројтерс не можеше веднаш да ги потврди, покажуваат како малиот авион лета во круг на мала височина.

Дејли журнал објави дека пилотот работел на регионалниот аеродром Тупело.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img