23.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Авион слета без тркала и се запали

НАЈЧИТАНО

„Мислев дека ќе умрам. До мене имаше еден старец и го прегрнав. Беше ужасно“

Вака изјавила за „Скај њуз“ една од патничките на авионот кој од Доминиканската Република слета во Мајами во САД. Авионот на „Ред ер“ се лизгал по пистата, ја пробил комуникациската кула и застанал на тревата.

 

Сите 126 патници се евакуирани, а тројца се во болница со полесни повреди.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО