English


  • „ДИ-ЏЕЈ“Пицерија Охрид има потреба од пица мајстор и конобарка ,инфо 0783737373 или лично

Македонија

Вести од Македонија

lojal
Македонија

ВИДЕО: ДЕБАТА ЗА УЧЕБНИКОТ ПО ГРАЃАНСКО: „ЛОЈАЛНИ ГРАЃАНИ СЕ ОНИЕ КОИ СЕ ПОКОРУВААТ НА ВЛАСТА!“

Дебата на Ксенофон Угриновски, еден од авторите на учебникот по Граѓанско општество за 8 одделение и Бранко Героски, главен уредник на „Слободен печат“ вечерва имаше …

Читај Повеќе 0 Comments
sveti nikola1
Македонија

Денес е Свети Никола , заштитник на патниците, децата и сиромашните

Пра­вос­лав­ни­те хрис­ти­ја­ни во Ма­ке­до­ни­ја го праз­ну­ва­ат Све­ти Ни­ко­ла Чу­дот­во­рец, све­те­цот заш­тит­ник на де­цата, мо­реп­лов­ците, де­вој­ките, си­ро­маш­ните, уче­ни­ците, пе­ка­рите, ап­те­ка­рите, тр­гов­ците, пат­ни­ците… Све­ти Ни­ко­ла е еден …

Читај Повеќе 0 Comments
dut(1)
Македонија

Државниот тетовски универзитет категоричен против државниот испит

Државниот тетовски универзитет остро се спротивставина последните предлог-законски решенија за воведување на државен испит на факултетите и оцени дека со тоа јасно и дирекно се уценува …

Читај Повеќе 0 Comments
zdravstvo
Македонија

Министерство за здравство: Во Англија само со причина е дозволен царски рез

Министерот не излажа, реагира Министерството за здравство на текстот „Тодоров излажа за Англија, но гинеколозите го поддржуваатво упатството за царски рез“, истакнувајќи дека во Протоколот …

Читај Повеќе 0 Comments
43-IMG_1980
Македонија

ФОТО Иванов многу ги љубaм.. прилепските сарми

Шефот на државата Ѓорге Иванов денеска во Прилеп присуствуваше на низа настани кои прилепската локална самоуправа ги организираше поповод големиот православен верски празник „Свети Никола“. …

Читај Повеќе 0 Comments
Македонија

Заев се сретна со Томас Јаздгерди од Стејт департментот

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска, денеска остварија средба со директорот во Стејт департментот за јужна и централна Европа, Томас Јаздгерди. …

Читај Повеќе 0 Comments
vlada4-620x412
Македонија

Владата списка уште 4 милиони евра за реновирање и мебел за само една „коцка“

Ентериерното уредување, адаптацијата и градежните работи на кулата 6 од владиниот објект ќе повлечат уште четири милиони евра, што е третина од веќе потрошените пари …

Читај Повеќе 0 Comments
uprava
Македонија

ПОЗНАТА СКОПСКА АГЕНЦИЈА ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЗАТАИЛА 383.000 ЕВРА ДАНОК

Позната скопска Агенција за обезбедување од Скопје затаила данок од 383.000 евра заради што против управителот и сопственик на Агенцијата, скопјанецот Б.У на 48-годишна возраст и против …

Читај Повеќе 0 Comments

Бизнис

Бизнис вести

sdsm_amblem(3)
Бизнис

ВИДЕО Илиевски: Македонија нема договор со САД – чии сметки крие Груевски?

Македонија не сака да го потпише договорот за Даночна усогласеност на нерезидентни сметки со САД, поради некои причини, а можеби ги крие сметките на министрите …

Читај Повеќе 0 Comments

Балкан

Вести од балканот


B.Bocvarski(1)
Политика

ВИДЕО СДСМ бара укинување на драконските казни за енергетска ефикасност

Социјалдемократскиот сојуз бара укинување на драконските казни за граѓаните што ги воведува Владата на ВМРО-ДПМНЕ во градежништвото, преку предлог измените во Законот за градење, порача …

Читај Повеќе 0 Comments
vmro-np
Политика

ВМРО-НП: Власта да се реши дали сака пат кон ЕУ или продолжување на очајот

ВМРО-Народна партија апелира до сите одговорни фактори во Република Македонија да седнат и добро да размислат, споредувајќи ги аргументите за или против членство во ЕУ …

Читај Повеќе 0 Comments

Свет

Вести од светот

FBI_bg-408x264
Свет

ФБИ ЈА ОБВИНИ, СЕВЕРНА КОРЕЈА ГИ ОТФРЛИ ОБВИНУВАЊАТА ЗА ХАКЕРСКИ НАПАД ВРЗ СОНИ

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) официјално ја обвини Северна Кореја (КНДР) за хакерскиот напад врз филмското студио „Сони“ (Sony) на крајот на ноември, пренесоа светските …

Читај Повеќе 0 Comments

Хроника

Вести од Хроника

mak-filharmonija
Хроника

Јубилеен концерт на Македонската филхармонија со виртуозот Борис Березовски

„Го славиме јубилејот“ е насловот на симфонискиот концерт на Македонската филхармонија, кој ќе се одржи во четврток  во Македонската опера и балет во 20 часот. …

Читај Повеќе 0 Comments

Технологија


Град

Градски вести


Досиеа

MPC-avstra37e7
Досиеја

КОИ СЕ ОПЕРАТИВНИТЕ ПОЗИЦИИ-КОДОШИТЕ НА УДБА ОД АВСТРАЛИЈА: “ОКЕАН”, “АЛЕKСАНДАР”, “АНДОН”

Гледам денеска најголеми подржувачи на Владиката Петер и “целовитоста” на МПЦ-ОА се членовите на ДПМНЕ, поточно на ДПМНЕ СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЌ. Моето тврдење да не биде …

Читај Повеќе 0 Comments

Macedonia 4 Ever

images
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО

РИМАКУ ДОО РАДОВИШ ДЕЈНОСТ: ГРАДЕЖНО ЗАНАЕТЧИСКИ ДЕЈНОСТИ ВО ОБЛАСТ НА ГРАДЕЖНИШТВО РАСПОЛАГА: МАГАЦИНСКИ ПРОСТОР, ИЗВЕДБА НА ФАСАДИ , КНАУВ,МОЛЕРАЈ , МАШИНСКО МАЛТЕРИСУВАЈНЕ,ГЛЕТОВАЈНЕ, ИЗРАБОТКА НА АБРИБ …

Читај Повеќе 0 Comments
imgres
Занаетчиски дејностиУслужни дејности

БЕТОНСКИ БАЗИ , ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА ГОТОВ БЕТОН И ДРУГИ УСЛУГИ

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ ОХРИД ДЕЈНОСТ : ИЗВЕДБА И УСЛУГИ ВО ГРАДЕЖНИШТВО ОПРЕМА: БЕТОНСКА БАЗА,ТРАНСПОРТНИ КАМИОНИ -МИКСЕРИ,БЕТОНСКА ПУМПА, БАГЕРИ И ОСТАНАТО. ВРШИ: 1.ПРОИЗВОДСТВО И ТРАНСПОРТ НА …

Читај Повеќе 0 Comments

Забава

Вести од забава


спорт

Вести од спортот

basketball-prize-insurance-claim-580x403(6)
Спорт

Познати термините за квалификациите за завршниот турнир од кошаркарскиот Куп на Македонија

Деветте прволигаши, заедно со единствениот пријавен второлигаш Т-Баскет, од 10 до 28 јануари 2015 година ќе ги одиграат квалификациските натпревари за место на завтршниот „Фајнл …

Читај Повеќе 0 Comments
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake
Close
Поддржетеја нашата страна
Со кликање на facebook копчето вие овозможувате нашата страна да стане уште подобра