Сцена

Трета среќа за актерот Шон Пен

Педесет и деветгодишниот холивудскиот актер и оскаровец Шон Пен се ожени со австралиско-американската актерка Лејла Џорџ на приватна церемонија.

Јавноста дозна за венчавката откако нивна пријателка им ја честиташе венчавката на Инстаграм, објавувајќи фотографија од нивните бурми и порачувајќи им: „Вие сте судени еден на друг“.

Лејла и Шон се заедно веќе четири години и таа е 31 година помлада од него.

Легендарниот актер претходно беше во брак со Мадона од 1985 до 1989 и со актерката Робин Рајт од 1996 до 2010 година и со неа има две деца.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кејти Холмс го повтори модниот гаф на Кајли Џенер и го потврди неочекуваниот тренд ФОТО

saso user

Ролинг Стоунси до Трамп: Ќе те тужиме ако користиш наши песни во кампањата

saso user

Силувачот Козби порачува од затворот: Не се каам, а ова е мојот пентхаус

saso user