Македонија

Коневски: Мицкоски, на Илинден го допре дното!

Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден, екпресно реагираше поранешниот висок функционер и градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски на илинденискиот говор на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.
„Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди. Сите ние што те повикуваме да си дадеш оставка и посакуваме добро на партијата, а ти очигледно си немоќен да се справиш со искрените критики. Со ова го допре дното и уште еднаш покажа дека не си достоен за функцијата што ја вршиш. Наместо ниски страсти и фрустрации, треба човек кој обединува. Редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ“, напиша Коневски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Министерката Апостолска во посета на германската компанија ВИК Груп: Новите инвестициски циклуси на странските компании се потврда за стабилното и предвидливо економско опкружување

saso user

Во изминатите 24 часа се потврдени 36 нови случаи на Ковид-19

saso user

Грчките медиуми за потпишаниот Протокол за НАТО

ohrid_user