Македонија

За Нова Година посака да оздраве- Малиот Ајан ја победи болеста, заѕвоне на ѕвончето и си замина среќен

Нема поголема среќа кога некој ќе оздрави, осбено ако станува збор за детенце. Ваква среќна вест денес сподели минситерот за здравство, Венко Филипче, за малиот Ајан, кој ја победи болеста и си замина среќен дома.. Ѕвончето за среќа заѕвони на Клиниката за детски болести.

-Ајан за Нова Година ми шепна дека има само една желба – да си оди дома! Конечно Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи, но и дека сега ништо нема да го сопре! Браво Ајан! Благодарност до целиот медицински тим на Клиниката за детски болести, кои го даваат својот максимум за грижата за нашите најмали и најмили. Горд сум на вас, напиша министерот и го сподели видеото со малиот Ајан.

Ајан оздраве и победи, сега ништо нема да го сопре!

Ајан за Нова година ми шепна дека има само една желба – да си оди дома! Конечно Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи, но и дека сега ништо нема да го сопре! Браво Ајан! <3 Благодарност до целиот медицински тим на Клиниката за детски болести, кои го даваат својот максимум за грижата за нашите најмали и најмили. Горд сум на вас!*Видеото е одобрено од родител.

Posted by Венко Филипче on Недела, 02 август 2020

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Променет сообраќај денеска кај Желино

saso user

Возило излетало од патот, малолетник е тешко повреден

saso user

ОЈО: Поднесено е обвинение за убиството на Пино Секондо и продолжен притвор

saso user