Видео Македонија Топ вести Урбани вести

(Екслузивно Видео) Забеганоста на „Ваучер“ туризмот во Охрид,хулигани,уличари дивеаат низ Охрид!!

Која мајка синот го изгубила , во Охрид нека го бара!? Срамна глетка пред вратите на едно од најголемите православни светилишта Свети Јован Канео во Охрид .Голем број на млади лица ,рано утрово во 04:30 минути, прават журка пред комплексот Свети Јован Канео,видно алкохолизирани,а дел од нив и под психотропни супстанци!?Никој не држи никаква социјална дистанца, заштитни мерки тотално во аут, но загрижува фактот,полиција нема никаде,а сепак се работи за место од посебно значение за државата!? В’чера се качуваа по кровови, денес висат на ѕидчината на патеката кон Свети Јован Канео,каде недостига мало невнимание да паднат во провалијата висока 200 метри… Вработените од ЈП Охридски Комуналец од 4 часот изутрина мака мачат да го исчистат градот од ѓубрето кој зад себе го оставаат „мамини/татини синчина без никаква елементарна култура! Ќе стави ли крај некој на ова „ Ваучер-Авантуризам“ лудило?

Видеото е снимено со Дрон изутрина од 5 часот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Правиот пат“ продолжува како „Агенда 20/24“

saso user

Конференција за проширување на акцијата за ставање крај на насилството врз децата на западен Балкан

saso user

Бочварски: Дрвата ги дониравме од хумани причини, а не да поткупуваме гласачи

saso user