Балкан

Бугарската министерка за туризам експерт за англиски ВИДЕО

Поранешната вицепремиерка за економски и демографска политика на Бугарија, Маријана Николова, која од пред десетина дена е министерка за туризам во Владата на Бојко Борисов, необично, но мошне самоуверено се самопромовираше на новата функција.

Од видеото ќе видите како Николова го владее англискиот јазик.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

БиХ: Невработен деновиве најде 2.500 евра и чесно ги врати, неговата ќерка вчера доби стипендија од државата

saso user

Палока: Рама купува гласови иако е сам на изборите

saso user

Вучиќ имал решение за Косово за кое јавноста не знаела

saso user