Македонија Топ вести

Тешка сообраќајна несреќа, тешко повреден полицаец на мотор

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 20 и 30 часот на патиот правец Охрид – Св. Наум, кај местото викано Лагадин, каде возило со скопски ретистарски ознаки удрило во полициски мотор.

Полицаецот со тешки телесни повреди е префрлен во Општата болница Охрид, Оддел Хригурија, а на терен излезен е Јавен обвинител. 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Болницата Козле станува Ковид центар ОБНОВЕНО

saso user

И Шилегов скенира фискални

saso user

(Екслузивно Видео) Забеганоста на „Ваучер“ туризмот во Охрид,хулигани,уличари дивеаат низ Охрид!!

saso user