Сцена

Роналдо купи нов „бугати“, вреден девет милиони евра ВИДЕО

Кристијано Роналдо, купи нов автомобил Bugatti Centodiec, вреден девет милиони евра и е еден од само десетте примероци, пишува порталот спорт.мк.

Новиот автомобил, како што пишува порталот, има неверојатни перформанси – развива брзина од 380 км на час. Новата машина ќе долета во гаражата на Роналдо на почетокот на 2021 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Џорџ Клуни има вонбрачна ќерка за која не знаел?

saso user

Северина се огласи по апсењето: Ова нема да ми се повтори!

saso user

Јелена Ѓоковиќ: Децата не се воспитуваат со ќотек, туку со нежност

saso user