Македонија

Пановски: Мачење е да се носи маска на плажа, протоколите мора да се сменат!

Подобро да се затворат плажите, бидејќи задолжителното носење маска не се почитува, вели професорот на Медицинскиот факултет, Никола Пановски.

Тој за телевизија Телма рече дека  протоколите мора да бидат сменети, бидејќи прописите што се носат, како овој за задолжително носење маска на плажа, мора да бидат логични.

– Подобро да ги затворат плажите отколку да кажат дека луѓето ќе седат на плажа со маска 3-4 часа на 40 степени. Тоа е мачење. Во моментот сум на плажа во Охрид. Има 600-700 луѓе. Маски носат само келнерите и персоналот – вели Пановски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ципрас во вторник доаѓа во Скопје, се спрема пречек на највисоко ниво

saso user

Се гради нова хируршка сала и се подновува Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

saso user

Сведок во „Титаник“: Имам повеќе пати донирано средства на ВМРО-ДПМНЕ

saso user