Македонија

Пановски: Мачење е да се носи маска на плажа, протоколите мора да се сменат!

Подобро да се затворат плажите, бидејќи задолжителното носење маска не се почитува, вели професорот на Медицинскиот факултет, Никола Пановски.

Тој за телевизија Телма рече дека  протоколите мора да бидат сменети, бидејќи прописите што се носат, како овој за задолжително носење маска на плажа, мора да бидат логични.

– Подобро да ги затворат плажите отколку да кажат дека луѓето ќе седат на плажа со маска 3-4 часа на 40 степени. Тоа е мачење. Во моментот сум на плажа во Охрид. Има 600-700 луѓе. Маски носат само келнерите и персоналот – вели Пановски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

УНГАРИЈА ГО ОТПОВИКА СВОЈОТ ПОЧЕСЕН КОНЗУЛ ВО РСМ САШО ЈАНАКИЕВСКИ „ЕКО КЛУБ“ БИТОЛА

saso user

Министерот за локална самоуправа Милевски и градоначалниците од Источниот плански регион го потпишаа договорот за финансирање на Центарот за развој на планскиот регион

saso user

Господине Заев ,како успеавте над 300 паразити да вработите за 5 месеци во Охрид?Кој се „омрсил“ од вработувањата??!

saso user