Македонија

Од коронавирус почина 27-годишен битолчанец

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, објави ТВ21.

Момчето било префрлено на клиника во Скопје од Ковид Центарот во Битола, каде претходно се лекувало.

Според телевизијата, тоа работело во познато кафуле во центарот на Битола.

Од Министерството за здравство за „Фокус“ изјавиле дека момчето како дете било лекувано од малигна болест на крвта во ремисија десетина години.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Утрешен „Слободен печат“: Катица Јанева не знае или не сака да ги фати Никола Тесла и Илија Громовник?

saso user

ВМРО – ДПМНЕ: Картата е црвена, предвремени избори се неизбежни

saso user

Царовска за Гласот на Америка: Повеќе од 120.000 граѓани ги чувствуваат придобивките од социјалната реформа

saso user