Урбани вести

Ногачески: Нека празникот Курбан Бајрам Ви донесе многу здравје, радост и мир во Вашите домови и во домовите на Вашите најблиски

На сите наши сограѓани, верници од исламска вероисповед, Ви го честитам големиот верски празник – Курбан Бајрам.

Нека празникот Ви донесе многу здравје, радост и мир во Вашите домови и во домовите на Вашите најблиски.

Нека владее добрата мисла и добрите човекови дела, како за празникот, така и во текот на целата година.

Ваквите вредности се богатство во нашето општество и нивното зачувување е наша обврска🙏, стои во честитката на градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОД УТРЕ ДВИЖЕЊЕ НА МОТОРНИ ВОЗИЛА ВО СТАР ГРАД САМО СО КАРТИЧКИ

saso user

ЈП Градски Гробишта Охрид презема превентивни мерки

saso user

ПРЕЗЕНТИРАН „МУНИ“ СИСТЕМОТ ЗА КОМУНИКАЦИЈА СО ГРАЃАНИТЕ

saso user