Спорт

Ибрахимовиќ ќе добие двојно поголема плата за уште една сезона во Милан

Милан има намера да го задржи напаѓачот Златан Ибрахимовиќ во составот и следната сезона.

И покрај неговата возраст, 38-годишниот Швеѓанец стана лидер во напад на клубот по трансферот претходно оваа година. На 19 натпревари во Серија А и во Купот на Италија, тој постигна 10 голови.

Милан очекува да потпише нов договор со Швеѓанецот. Во моментот, се шпекулира со двојно зголемување на платите. Според новиот договор, Ибрахимовиќ ќе заработува околу 115 илјади евра неделно.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Австралија судија на фудбалски натпревар носеше и микрофон

saso user

Ја отстрани Вилијамс, а сега 15-годишната Коко со уште една победа

saso user

Навас сака да си замине од Реал

saso user