Свет

Брутално искасапена жена пред очите на децата (ВИДЕО)

Една жена, чиј идентитет не беше откриен, беше брутално убиена во средата на патот во рускиот град Сатка. Таа била убиена од сопругот по расправија.

Според локалните медиуми, семејството било во возилото кога започнала расправијата меѓу сопружниците. Во еден момент, човекот се паркирал покрај патот и ја продолжи дискусијата. Потоа извадил нож за прв пат ја прободеле сопругата, додека на задното седиште седеле нивните две ќерки.

Жената тогаш, како што се претпоставува, ја отворила вратата и избегала од возилото, но сопругот тргнал по неа и продолжил да ја прободува додека не паднала во тревата неколку метри од возилото. Потоа ја прободел уште неколку пати.

Крвавата сцена е снимена од човек што поминувал таму со автомобил. Тој нагло го запрел возилото кога виде крв и истрчал со телефон за да го сними инцидентот и му свикал човекот.

– Што правиш? Што правиш? – се слуша гласот на вознемирен човек.

Убиецот не одговорил на тоа, туку само станал од телото, го избришал ножот и го фрлил во тревата и се упати кон автомобилот од кој можеше да се слушне детскиот плач.

Полицијата набргу пристигнал на местото на настанот, а убиецот не се спротивставил на апсењето. Тој клекна покрај телото на жената сè додека не го уапсила полицијата.

Девојчињата биле превземени од работниците на Центарот за социјални работи и однесени кај бабата, мајката на убиената жена.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Амбасадорите на НАТО ќе расправаат за состојбата на Блиски Исток

saso user

Трамп: Пандемијата со Ковид-19 може да заврши до јули, август

saso user

Закани до Макрон од бразилски министер, за Брижит рече „грда е, човече“

saso user